Ogłoszenia duszpasterskie
14
cz
XI Niedziela Zwykła
- Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30 w dni powszednie oraz o godz. 16.30 w niedzielę i święta.
- W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wszystkim Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości Bożych Łask i ludzkiej życzliwości.
- Jutro 15 czerwca, przypada 13. rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.
- Spotkanie organizacyjne dla osób, które zdeklarowały się na parafialny wyjazd wakacyjny odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
- Dziewczęta i chłopców należących do DSM i LSO zapraszamy w przyszłą sobotę, 27 czerwca, na parafialne ognisko. Początek o godz. 14.00.
- Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych naszych parafian i gości, do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Tuchowa, która odbędzie się w sobotę, 4 lipca. Dla osób zainteresowanych organizujemy powrót autokarem, dlatego prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca czerwca.
- Informujemy, że od początku wakacji, czyli od poniedziałku, 29 czerwca, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku, od godz. 16.00 do 17.00. Natomiast w sobotę, od godz. 9.00 do 10.00.
- W najbliższy czwartek, 18 czerwca, w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie, o godz. 18.00, odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny, która będzie transmitowana przez Radio RDN. Do udziału w modlitwie serdecznie zaprasza Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej.
- Bazylika Katedralna w Tarnowie będzie gościła w sobotę, 20 czerwca, oryginalny Cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej. Zostanie on przyniesiony w procesji z Seminarium Duchownego o godz. 10.00 i będzie przebywał w katedrze do godz. 16.25, gdy wyruszy do Tuchowa. Szczegółowy program nawiedzenia znajduje się na plakacie i w mediach społecznościowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin serdecznie zaprasza do uczestnictwa w centralnych uroczystościach Diecezjalnego Święta Rodziny w Starym Sączu, w przyszłą niedzielę, 21 czerwca, które rozpoczną się modlitwą różańcową o godz. 10.20, a po niej Msza Święta na Ołtarzu Papieskim.
- W tym samym dniu o godz. 16.00 będzie celebrowana Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, na którą szczególnie zaproszone są młode małżeństwa starające się o dar potomstwa.
- Składka na budowę organów w ostatnią niedzielę wyniosła 14.750 zł, indywidualne ofiary do kopert oraz wpłacone na konto parafialne 1.100 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za tę wielką hojność!
- Serdecznie dziękujemy również za dzisiejszą zbiórkę do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.
- Towarzystwo Przyjaciół KUL oraz ks. dr Michał Jędrzejski, który trzy tygodnie temu gościł w naszej parafii, wyrażają wdzięczność za serdeczną gościnę oraz za złożone ofiary w wysokości 6.100 zł. Będą one przeznaczone na działalność Uniwersytetu.
- Dziekan Wydziału Teologicznego Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii w nowym roku akademickim. Do wyboru są dwie specjalności dla osób świeckich: Teologia katechetyczno-pastoralna z uprawnieniami do nauczania religii w szkole oraz nowość: Teologia i misja laikatu – studia w elastycznej formule (zajęcia zdalne i hybrydowe oraz kilka zjazdów stacjonarnych w Tarnowie), dla osób w każdym wieku. Studia są bezpłatne. Wymagane jest świadectwo maturalne (nowa lub stara matura). Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 15 września 2026 roku. Szczegóły na stronie internetowej Wydziału: www.wt-tarnow.upjp2.edu.pl. Wiara pragnie rozumienia. Daj jej solidne korzenie.
- Rozpoczęła się rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie na nowy rok szkolny. Wszyscy, którzy chcieliby w przyszłości zostać organistą lub organistką proszeni są o zapoznanie się ze stroną internetową Studium. Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie jest jedyną placówką dydaktyczną na terenie diecezji tarnowskiej, w której można zdobyć kwalifikacje organistowskie.
- Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Rady Osiedli Zielone i Rzędzin zapraszają w najbliższą sobotę, 20 czerwca, na Piknik Rodzinny w godz. 10.00 do 14.30.
- Rada Osiedla Zielone oraz Szkoła Podstawowa nr 9 organizuje dla 50 dzieci z klas 1-5 bezpłatne zajęcia sportowe na Orliku. Zapisy ruszają od poniedziałku na Orliku u pana Łukasza Dynarowicza.
- Rada Osiedla Zielone zaprasza mieszkańców osiedla w każdym wieku do gry w Scrabble. Spotkania będą odbywać się w czwartki w godz. 17.00-19.00 w filii biblioteki na os. Zielonym. Wystarczy zgłosić swoją obecność. Pierwsze spotkanie 18 czerwca. Szczegóły na Facebooku Rady i plakatach.
- W minionym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Małgorzata Wielgus (lat 69) z os. Zielonego oraz śp. Zofia Blicharska (lat 86) z ul. M. Dąbrowskiej. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
Parafia






