Ogłoszenia duszpasterskie
24
maj
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
- Gratulujemy dzieciom z Tarnowskiej Szkoły Montessori, które tydzień temu przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc w Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Bartoszowi i ks. Dominikowi za gorliwą i solidną pracę podczas przygotowania dzieci do tej uroczystości, a rodzicom za zaangażowanie, wszelką życzliwość oraz za dar ołtarza w wysokości 2.000 zł z przeznaczeniem na budowę organów.
- Przy tej okazji zachęcamy do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Chętne dzieci zapraszamy w najbliższą sobotę, 30 maja, o godz. 9.00 na zbiórkę ministrantów i Dziewczęcej Służby Maryjnej.
- W Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Filipa Neri, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wszystkim Solenizantom, a w szczególności ks. Dominikowi, z okazji 15 rocznicy święceń kapłańskich, życzymy obfitości Bożych Łask, zdrowia, opieki Maryi – Matki Kapłanów oraz światła Ducha Świętego w służbie Bogu i ludziom.
- Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 w dni powszednie oraz o godz. 16.30 w niedzielę i święta.
- Jutro, czyli w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. Po każdej Mszy Świętej, odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów mechanicznych bezpośrednio na parkingach południowym, północnym i koło Biblosu, a składka na tacę w kościele będzie przeznaczona na utrzymanie parkingów.
- W najbliższy wtorek, 26 maja, na godz. 17.30 zapraszamy młodzież z klas VII przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami, szczególnie z Radami Rodziców. Obecność młodzieży jest obowiązkowa.
- W najbliższy piątek, 29 maja, zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia do dolnego kościoła na godz. 19.00.
- Zapraszamy na nabożeństwo modlitewne Grupy św. O. Pio w najbliższą sobotę, 30 maja, po Mszy Świętej wieczornej.
- Uroczystość Bożego Ciała w tym roku będzie miała miejsce 4 czerwca. Z procesją eucharystyczną udamy się do mieszkańców przy ul.: Westerplatte oraz Bora-Komorowskiego. Bardzo prosimy o zbudowanie ołtarzy w następujących miejscach: pierwszy przy bloku nr 7 – odpowiedzialni mieszkańcy bloków nr 1, 3, 5 i 7; drugi przy bloku nr 3A na os. Gen. T. Bora-Komorowskiego – odpowiedzialni mieszkańcy tego osiedla oraz bloku nr 22 przy ul. Westerplatte; trzeci przy bloku nr 15 – odpowiedzialni mieszkańcy bloków nr 13, 15 i 17 oraz czwarty przy kościele – odpowiedzialne grupy duszpasterskie na czele z Radą Parafialną.
- Spotkania organizacyjne na miejscu budowy ołtarzy, na których będą obecni kapłani, w przyszły poniedziałek, 1 czerwca, o godz. 19.30; a ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będę przeznaczone na wystrój ołtarzy.
- Organizatorzy zapraszają na główne obchody Jubileuszu 200-lecia powstania Żywego Różańca, które odbędą się w dniach 5 i 6 czerwca na Jasnej Górze. Szczegóły na plakatach.
- W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Maria Zielińska, lat 98 z os. Westerplatte. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.
Parafia






