Ogłoszenia duszpasterskie
31
maj
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
- Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30 w dni powszednie oraz o godz. 16.30 w niedzielę i święta z wyłączeniem Oktawy Bożego Ciała.
- W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00, po zakończeniu procesji eucharystycznej, ok. godz. 12.00 oraz o 17.00 i 19.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 udamy się w uroczystej procesji do mieszkańców przy ul.: Westerplatte oraz Bora-Komorowskiego. Serdecznie prosimy o zbudowanie ołtarzy w następujących miejscach: pierwszy przy bloku nr 7 – odpowiedzialni mieszkańcy bloków nr 1, 3, 5 i 7; drugi przy bloku nr 3A na os. Gen. T. Bora-Komorowskiego – odpowiedzialni mieszkańcy tego osiedla oraz bloku nr 22 przy ul. Westerplatte; trzeci przy bloku nr 15 – odpowiedzialni mieszkańcy bloków nr 13, 15 i 17 oraz czwarty przy kościele – odpowiedzialne grupy duszpasterskie na czele z Radą Parafialną.
- Spotkania organizacyjne na miejscu budowy ołtarzy, na których będą obecni kapłani, jutro o godz. 19.30.
- Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w procesji, aby w ten sposób publicznie oddać cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Niech towarzyszy nam nastrój pełen powagi, refleksji i modlitwy.
- Prosimy o przystrojenie mieszkań na trasie procesji, dzieci z klas trzecich o przyjście w strojach komunijnych, a rodziców, aby towarzyszyli młodszym dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.
- Począwszy od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła, z wyjątkiem niedzieli – wtedy procesja po Mszy Świętej o godz. 12.00. W ramach procesji eucharystycznej będziemy przeżywać nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
- W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
- W I Piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy. Spowiedź od godz. 16.00, a dodatkowe Msze Święte o godz. 16.30 i 20.00. W piątek udamy się również do chorych.
- W I Piątek zapraszamy także na czuwanie Diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości, które zakończy się Mszą Świętą o godz. 20.00 i Apelem Jasnogórskim.
- W I Sobotę o godz. 7.00 różaniec wynagradzający bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy Świętej 15-minutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
- Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.
- Składka na tacę w przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będzie przeznaczona na budowę naszych organów.
- W przyszłą środę, 10 czerwca, będziemy obchodzić 39. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji naszej Patronki - bł. Karoliny oraz 8 rocznicę konsekracji świątyni parafialnej. Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Piotra Mamaka, byłego wikariusza w naszej parafii, a obecnie proboszcza parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.
- Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na wystrój ołtarzy.
- W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Zbigniew Rozkrut (lat 83) z ul. M. Dąbrowskiej. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.
Parafia






